Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Lig’de Şampiyon Beşiktaş!
mansetsuperlis17Türkiye Satranç Federasyonu Kocaeli, Darıca'da, Dünya'nın ve Türkiye'nin en güçlü satranç sporcularını Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde ağırladı. 25 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında Elitte Otel'de gerçekleşen 2017 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, düzenlenen kapanış töreni ile bugün son buldu.

Dünya'nın birçok ülkesinden efsane satranççıların hamle yaptığı, 13 takımın 13 tur boyunca kıyasıya yarıştığı Satranç Süper Ligi'nde Beşiktaş Jimnastik Kulübü şampiyonluk ipini göğüslerken, Türk Hava Yolları Spor Kulübü ikinci, Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ise ligi üçüncü sırada tamamladı.

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi kapanış törenine, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, WIM Nilüfer Çınar Åorlulu, İslam Yücel, Fatih Maden, Özgür Solakoğlu, Ulaş Demirci, Sultan Daban, Onur Girdap, Ali Ümit Şifaver ve Ahmet Arda Kılıç, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, TSF Teknik Kurul Başkanı Aykut İlker Mete, MHK Başkanı Güran Ünal, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Genel Sekreter M. Sedat Fırat, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

img 6451Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay törende yaptığı konuşmada; "Uzun ve güzel maratonun son durağı Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'ni büyük bir başarıyla tamamladık. Önce Konya'da Türkiye Kulüpler Şampiyonası, Türkiye Satranå Birinci ve İkinci Ligi, ardından Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi takımları ile bir araya geldik. Takımlarımızın ve sporcularımızın yarışlarına, heyecanlarına ortak olduk. Bir ay boyunca neredeyse 81 ilimizin tamamından 125 takım, 1722 sporcu ve binlerce aile ile satranç yolculuğumuzda buluştuk." ifadelerini kullandı:

Tulay konuşmasına şöyle devam etti:

"Ana sponsorumuz Türkiye İş Bankasının Türk satrancı ile yol arkadaşlığının, satranç ailemizin büyümesinde ne kadar büyük bir önem arz ettiğini herkes çok iyi biliyor. Bankamız yalnızca ekonomik ve toplumsal kalkınmada değil, Türk satrancınıl kalkınmasınd` da öncü rol oynadı. Destekleri ile satrancın milyonlarca eve girmesini sağladı. Türkiye İş Bankası ile birlikte yürümeye başladığımız andan itibaren büyümekle kalmadık, çok ama çok önemli başarılara imza attık, başarı hikayeleri yazdık. Bankamızla çıktığımız bu yolculuğumuzda satranç sporunu dalga dalga yaydık. Türkiye'nin her köşesini satranç ile tanıştırdık. Ardından satranç ile tanıştırdığımız bu köylerden Türkiye şampiyonları ıkarma mutluluğunu yaşadık.

Masa derecesi elde eden sporcuları ve Süper Lig'de ilk üç sırayı elde eden takımları kutlayan Tulay, yarışan sporculara, kulüplere, Süper Lig canlı yayınını gerçekleşthren IM Can Arduman'a ve Süper Lig'in başarıyla tamamlanması için katkı sunan herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından 2017 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde ilk üç sırada yer alan takımlar ve masa derecesi elde eden sporcular kupa ve madalyalarına kavuştu.

fidansuperlig17

Başkan Tulay'ın Fidan Sertifikası Sunumu


 
masasuperlig17
3hatay

2015 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Üçüncüsü Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü

 
2thy

2017 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi İkincisi Türk Hava Yolları Spor Kulübü

 
img 6526

2017 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Şampiyonu Beşiktaş Jimnastik Kulübü

 
img 6555
img 6550
img 6543
mansetsuperlis17

 
 
Turkish Chess Federation © 2016