Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Zirve Yarışında Son Hamleler Yapılıyor
IMG 6252Kocaeli, Darıca’da gerçekleştirilen ve son derece zorlu bir yarışa sahne olan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde 12 tur tamamladı. Finale yaklaştıkça nefes kesen partilerin ve sonuçların yaşandığı Satranç Süper Ligi’nde son hamleler yarın yapılacak.

12 turu sonunda ilk üçünde yer alacak takımların Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Türk Hava Yolları (THY) ve Hatay Büyükşehir Belediyesi olacağı kesinleşen Süper Lig’de; Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü ve T.S Alyans Satranç Spor Kulübü küçük bir puan farkıyla ilk üçten kopan takımlarımız oldular.

Satranç Süper Ligi’nin 12 turu sonunda Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü 2018 Türkiye Satranç Birinci Liginde yarışacak takımımız olurken, 6 puanlı Varyant (Yöntem) Gençlik Satranç SK. Derneği, Tarsus Zeka Satranç Kulübü ve Karaman Belediye Spor Kulübü final turunda Süper Lig’de kalma mücadelesi verecek takımlarımız olacaklar.

Bugün oynanan karşılaşmaların ardından 19 puana ulaşan Beşiktaş Jimnastik Kulübü bir puanlık avantaj üstünlüğü ile son tura lider girerken, 18 puanlı Türk Hava Yolları ikinci, 17 puanlı Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ise üçüncü sırada final turuna giriyor.

13 takım ve 198 usta satranççının liderlik yolunda kıran kırana yarıştığı Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nin son hamleleri, 6 Ağustos Pazar günü saat 10.00’da oynanacak.

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:


 
 
Turkish Chess Federation © 2016