Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Lig’de 8 Tur Tamamlandı
IMG 5650Türk satrancının en iyi ve usta takımlarının yarıştığı Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, dünyanın önde gelen satranç ustalarının katılımıyla Kocaeli-Darıca Elitte Otel'de gerçekleştiriliyor. 25 Temmuz 2017 tarihinden beri devam eden ve 6 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek ödül töreni ile sona erecek Süper Lig, kıran kırana geçen çetin karşılaşmalarla devam ediyor.

Adını Türkiye Satranç Federasyonu ana sponsoru Türkiye İş Bankası’ndan alan Satranç Süper Ligi’nde 2 Ağustos Çarşamba günü oynanan karşılaşmaların ardından 8 tur geride kaldı.

Süper Lig’in namağlup tek takımı Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü, bugün karşılaştığı rakibi Varyant ( Yöntem ) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği’ne 5-3 kazanarak şampiyonluk iddiasını bugün de sürdürdü. Zirvede tek başına yer alan THY ekibi, 6 kazanç ve 1 beraberlik sonucu elde ettiği 13 puanla emin adımlarla finale yürüyor.

THY’nin en yakın takipçisi, geçtiğimizin yılın şampiyonu Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ise günü Tarsus Zeka Satranç Kulübü’nden aldığı 5 puanlık kazanç ile kapattı ve yarışa ikinci sırada devam ediyor.

Günün en kritik ve önemli karşılaşması ise 2015 Satranç Süper Ligi şampiyonu Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü arasında oynandı ve çetin mücadele sonunda Beşiktaş, rakibine 5½ - 2½’luk bir skorla üstünlük sağlamasını bildi.

İkinci masada Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği  ile karşılaşan T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ise rakibine 5-3 kaybederek şampiyonluk yolunda önemli bir yara aldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği ve Gökçeada Spor Kulübü de günü kazançla kapatarak şampiyonluk yarışından kopmayan takımlar oldular.

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi 9. turu yarın saat 15.00’te oynanacak.

Tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.
 
Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:


 
Turkish Chess Federation © 2016