Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Dev Lig’de Heyecan Dorukta
IMG 5490Kocaeli-Darıca Elitte Otel'de 25 Temmuz 2017 tarihinden beri devam eden ve 13 tur sürecek nefes kesen bir şampiyonluk yarışına sahne olan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, usta satranççıların usta hamleleri ile gerçekleşmeye devam ediyor.
 
Türkiye’de gerçekleştirilen en prestijli sportif organizasyonlardan biri olan ve tüm dünya satranç severlerinin oldukça yakından takip ettiği Süper Satranç Ligi, bugün oynanan 7. tur karşılaşmaları ile devam etti.  
 
Nefeslerin tutulduğu dev turnuvanın 7. turunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü sürpriz bir şekilde Karaman Belediyesine kaybetti. Şok mağlubiyetin yaşandığı karşılaşmanın altıncı masasında oynanan GM Vahap Şanal (2533)-Gani Eren Ererdem (2090) partisi de son derece sürpriz bir sonuçla Ererdem lehine sonuçlandı.

Bu sonuçla birlikte 6. tura lider giren Beşiktaş Jimnastik Kulübü 4. sıraya gerilerken, son sırada giren Karaman B elediye Spor Kulübü 11. sıraya yükseldi.

Şampiyonluk yolunda en kritik maçlardan biri olan Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü - T.S Alyans Satranç Spor Kulübü karşılaşmasında ise GM Emre Can’ın GM Kıvanç Haznedaroğlu’na karşı kazanması THY’yi galibiyete taşıdı. Manisalı takıma 4½ - 3½ kazanan THY ekibi bu galibiyetle ilk sıraya yerleşti ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir avantaj elde etmiş oldu.

THY’yi Gökçeada Spor Kulübüne karşı 3½ - 4½ kazanan Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü takip ederken, Süper Lig’de müthiş bir performans sergileyen Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü, Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü ‘ne karşı 5 – 3 kazanarak üçüncü sıraya yerleşti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine karşı 2½ - 5½ galip gelirken, Tarsus Zeka Satranç Kulübü ve Varyant ( Yöntem ) Gençlik Satranç Ve Spor Kulübü Derneği karşılaşması günü tek berabere sona eren mücadelesi oldu.

Süper Ligde son turlara yaklaştıkça son derece sürpriz ve heyecan dolu karşılaşmalar satranç severleri bekliyor.

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi yarın verilecek bir günlük aranın ardından Çarşamba günü saat 15.00'te oynanacak 8. tur karşılaşmaları ile devam edecek.
 
Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:

 
 
Turkish Chess Federation © 2016