Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Lig’de Son Durum
IMG 5303Ülkemizden ve dünyadan çok sayıda usta satranç sporcusunu Kocaeli, Darıca’da buluşturan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde, 30 Temmuz 2017 Pazar günü oynanan çift tur karşılaşmalarının ardından 6 tur geride kaldı.
 
13 tur sürecek ve 6 Ağustos Pazar günü Darıca Elitte Otel'de gerçekleşecek görkemli bir ödül töreniyle sona erecek Süper Lig, Türkiye’nin en güçlü takımlarının nefes kesen mücadelesine sahne oluyor.

Günün sabah oynanan 5. turunu; Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü, Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü, T.S Alyans Satranç Spor Kulübü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Taş Duvar Spor Kulübü kazançla kapatan takımlar olurken, günün en çekişmeli mücadelesi Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü karşılaşması beraberlikle tamamlandı. 5. turun en uzun süren ve oldukça çekişmeli geçen partisi ise dördüncü masada IM Atakişi ve GM Esen arasında oynandı. Kıran kırana verilen mücadele sonunda GM Esen takımına beraberliği getiren sporcu oldu.

Günün ikinci yarısında oynanan 6. tur karşılaşmalarının ardından takımlarımızın durumu ise şöyle oluştu:

Dev turnuvayı namağlup sürdüren takımlardan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 6. turda Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü’ne 2½ - 5½ kazanarak zirveye yerleşen takım oldu.  Zirvenin diğer ortağı 9 puanlı diğer namağlup takım Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği karşısında 1½ - 6½’luk farklı bir galibiyet elde ederek  Süper Lig’de önemli bir avantaj elde etti ve ikinci sıraya yerleşti. 

Akşam turunda karşılaştığı rakibi Tarsus Zeka Satranç Kulübü mücadelesini berabere tamamlayan T.S Alyans Satranç Spor Kulübü, günü berabere kapatan diğer takımlar Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür Ve Araştırma Kulübü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ise 8 puanla şampiyonluk yarışını üst grupta takip etmeye devam ediyorlar.
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 4. turu yarın saat 15.00’te oynanacak. Tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.
 
Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:

 
Turkish Chess Federation © 2016