Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Takımların Şampiyonluk Yarışı Nefes Nefese
IMG 5187Kocaeli Elitte Otel ev sahipliğinde, 25 Temmuz 2017 tarihinden beri devam eden 2017 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, çetin partilere sahne olan heyecan dolu karşılaşmalarla devam ediyor.
 
13 takım ve 93’ü unvanlı 198 sporcunun yarıştığı ve dünyanın en popüler satranç sitelerinden biri olan Chess24 sayfasında da canlı yayınlanan Satranç Süper Ligi’nde bugün 4. tur karşılaşmaları oynandı.
 
Turnuvayı namağlup sürdüren üç takımdan biri Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü, rakibi Taş Duvar Spor Kulübü Derneği karşında 2½ - 5½ galip gelerek şampiyonluk mücadelesinde hanesine iki puan daha yazdırmayı başardı. Elde ettiği skorla zirveye yerleşen THY ekibinin altıncı masasında yarışan GM Batuhan Daştan’ın (2529), FM Yamaç Samani (2263) ile beraberliği günün dikkat çekici karşılaşmalarından biri oldu.
 
Şampiyonluğun güçlü adaylarından Beşiktaş Jimnastik Kulübü, rakibi Varyant ( Yöntem ) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Depneği 5-3’lüj bir skorla galibiyete ulaşarak üçte üç yaptı ve 6 puanla zirveyi ikinci sırada takip ediyor.     
 
Boğaziçi ekibini 5½ - 2½’luk bir skorla yenmesini bilen Hatay Büy¼kşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ise şampiyonluk iddiasını üçüncü sırada sürdüren takım oldu.
  
Süper Ligde 4.tur sonrası skor durumu ise şöyle oluştu:

Karaman Belediye Spor Kulübü 3-5 Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği 
Taş Duvar Spor Kulübü Derneği 2½ - 5½ Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği 4-4 Gökçeada Spor Kulübü
T.S Alxans Satranç Spor Kulübü 4-4 Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür Ve Araştırma
Varyant ( Yöntem ) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği 3-5  Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü  5½ - 2½ Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü
 
Şampiyonluk mücadelesinde oldukça kritik ve çarpıcı maçlara sahne olacak 5. ve 6. tur karşılaşmaları yarın saat 10.00’da ve 17.00’de oynanacak.
 
Tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:


 
Turkish Chess Federation © 2016