Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Dev Turnuvada 3. Tur
IMG 4998Kocaeli, Darıca’da 25 Temmuz 2017 tarihinden beri devam eden Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, çetin partilere sahne olan heyecan dolu karşılaşmalarla devam ediyor.

Birbirinden güçlü 13 takım ve 198 sporcunun buluştuğu, 13 tur sürecek dev turnuvaya bugün oynanan 3. tur karşılaşmaları ile devam edildi.

Günün en sürpriz sonucuna ise Karaman Belediye Spor Kulübü sporcusu İbrahim Tofan (2205)  imza attı. Dördüncü masada Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcusu GM Barış Esen (2544) ile karşılaşan Tofan (2205) oldukça başarılı bir performans sergileyerek GM Esen’den bir puan almayı başardı.

Günün beraberliğe imza atan takımları ise Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü - Varyant ( Yöntem ) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği / Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü - Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği oldu.  
Karaman Belediye Spor Kulübü 3 tur sonunda henüz puan ile tanışamayan takım olurken, Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür Ve Araştırma Kulübü ise puan kaybetmeden yola devam eden takımlar oldu.

Süper Ligde 3.tur skor durumu ise şöyle oluştu:

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü 4½ - 3½ Karaman Belediye Spor Kulübü
Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü  4-4 Varyant ( Yöntem ) Gençlik Satranç Ve Spor Kulübü Derneği 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü 4½ - 3½ T.S Alyans Satranç Spor Kulübü
Panelsan Genç Akademisyenler Eğitim Kültür Ve Araştırma Kulübü 4½ - 3½ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği
Tarsus Zeka Satranç Kulübü 5½ - 2½  Taş Duvar Spor Kulübü Derneği
Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü 4-4 Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği 

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 4. turu yarın saat 15.00’te oynanacak. 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:

 

 

 
Turkish Chess Federation © 2016