Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
liste bildirim
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Lig’de 2. Tur
IMG 4840Kocaeli, Darıca’da gerçekleşen 2017 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi bugün oynanan 2. tur karşılaşmaları ile devam etti.

Beraberliğin olmadığı ilk tur maçlarının ardından 2. tur karşılaşmaları da 6 takımın kazancı, 6 takımın mağlubiyeti ile tamamlandı.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, dün TS Alyans Satranç Spor Kulübü karşısında aldığı sürpriz mağlubiyetin ardından bugün Varyant (Yöntem) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneğine karşı 2½ - 5½ kazanmasını bilerek şampiyonluk iddiasını sürdürmeye devam ediyor.  

İlk tur karşılaşmalarında Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne karşı kazanan Gökçeada Spor Kulübü, bugün Taş Duvar Spor Kulübü Derneğine karşı 5-3 kaybederek yine bir sürprize imza atan takım oluyor.

Süper Ligin ilk karşılaşmalarında tur atlayan ve bugün ilk hamlelerini yapan Beşiktaş Jimnastik Kulübü ise rakibi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği karşında 3½ - 4½ kazanarak Süper Lige galibiyet ile başlamış oldu.

Satranç Süper Ligi’nin 2. turunu kazançla kapatan diğer takımlar ise Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Taş Duvar Spor Kulübü Derneği ve T.S Alyans Satranç Spor Kulübü oluyor.

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi yarın saat 15.00’ye oynanacak 3. tur karşılaşmaları ile devam edecek. 

 
Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar: 
Turkish Chess Federation © 2016